Mamucia Dolina

Witryna w trakcie przebudowy.

W sprawach związanych z ofertą turystyczną Mamuciej Doliny zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 606 650 386 / 86 217 86 86 lub pod adresem email: m.dabrowski@mamuciadolina

Nr konta bankowego: 91 2030 0045 1110 0000 0175 9890

fb
Oferta

Zielone szkoły

Zielone szkoły to wspaniała przygoda połączona z nauką zarówno dla szkół podstawowych, gimnazjum i liceum , których zapraszamy zarówno na jednodniowe wycieczki, jak i kilkudniowe pobyty. Nauka i zabawa w sąsiedztwie Biebrzy (Podlasie), połączona z pobytem w osadzie z epoki kamienia to okazja do zdobycia przez dzieci praktycznej wiedzy i umiejętności, co zawsze przynosi lepszy efekt, niż nauka w szkolnej ławce. Zielone szkoły w dolinie Biebrzy i osadzie to ciągle urozmaicany program, dostosowany do wieku grupy.

 

Mamucia Dolina - Integrująca wyprawa po Biebrzy

Zielone szkoły są jedną z najlepszych metod zarówno do budzenia w uczniach poznawczej pasji, a jednocześnie lepszego poznania się i zacieśniania więzi u dzieci lub młodzieży z ich wychowawcami. Nauka poza murami szkoły sprawia, że podopieczni zyskują umiejętności współpracy w grupie, poznają w ciekawszy sposób, niż filmów i książek, nowe środowisko społeczne i przyrodnicze.

 

Nietypowe, inne niż w zwykłej szkole, okoliczności pozwalają wychowawcom obserwować jak uczniowie uczą się społecznego komunikowania, budowania relacji między sobą oraz rozwiązywania konfliktów w obrębie grup. Zielone szkoły, już po powrocie, procentują większą wiedzą o wychowankach, ich wzajemnych sympatiach i antypatiach, co może okazać się bezcennym kapitałem wychowawczym na dalsze lata nauki.

 

Zielone szkoły - program dla dzieci i młodzieży

Niewątpliwym atutem, które wyróżnia zielone szkoły organizowane przez nasze gospodarstwo agroturystyczne na tle innych jest rekonstruowana latami przez zawodowych archeologów Mamucia Osada, która zyskała uznanie Instytutu Archeologii Polskiej Akademii Nauk, gdyż naukowcy umieścili ją w swoim przewodniku archeologicznym po kraju. Pobyt w niej to żywa, poglądowa lekcja o tym, jak żyli nasi przodkowie 10 000 lat temu.

 

W osadzie, uczniowie zielonej szkoły mogą niejako na własnej skórze odczuć jak żyło się ich najdalszym przodkom. Prowadzący zajęcia archeolodzy szybko przechodzą bowiem od teorii do praktyki i stawiają przed uczniami szereg zadań. Szukanie i rozpoznawanie tropów zwierząt i inne gry terenowe, miotanie oszczepami i strzelanie z łuków dadzą okazję do rozrywki i sportu w zdrowym duchu rywalizacji. Po tych emocjach zgłodniali uczniowie wezmą się tym chętniej za ucieranie zboża, wędzenie mięsa i pieczenie podpłomyków. Oczywiście najpierw rozpalą ogień bez użycia zapałki i zapalniczek.

 

Poza przygodą z prehistorią odwiedzające nas zielone szkoły będą miały do dyspozycji cały szereg atrakcji i wrażeń (m. in. spływy kajakowe i tratwą) jakie daje nam bezpośrednie sąsiedztwo z Biebrzą i okalającymi ją bagnami. W ramach licznych wycieczek uczniowie będą mieli okazję zobaczyć niejedną roślinę, zwierzę czy ptaka, znanego jedynie ze zdjęć w książkach lub filmów przyrodniczych.

Skorzystaj z wyszukiwarki i sprawdz czy mamy dla ciebie cos ciekawego!

logo
ul. Szostaki 13
18-420 Jedwabne

Tel. 606-650-386

E-mail: biuro@mamuciadolina.pl
sprawdz na mapie