Dla osób chętnych poznawać fenomen Biebrzy i jej okolicy jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc, oferujemy spływy tratwą – zarówno jedno- jak i wielodniowe. Podążanie z nurtem rzeki, na stabilnej platformie to doskonała okazja by podziwiać bogactwo tutejszej flory i fauny, jednocześnie konferując, imprezując czy po prostu wylegując się beztrosko na pokładzie.

 

Spływy tratwą - warunki, atrakcje, noclegi

 

Organizowane przez nas spływy tratwą umożliwiają podróżowanie doliną rzeki nieprzerwanie przez nawet 3-4 dni. Długość trasy zależy od liczby osób, bo trzeba liczyć się z tym, że na dłuższe eskapady zabieramy ze sobą więcej rzeczy - ubrań, prowiantu itp. Na te krótsze, jednodniowe spływy tratwą zabieramy nawet do 12 osób, niezależnie od tego czy są to imprezy integracyjne dla firm, grupy znajomych czy rodziny z dziećmi. Dłuższe, trwające od 3 do 4 dni spływy są przewidziane dla grona 5-6 osób.

 

Spływy tratwą, w przeciwieństwie do kajakowych, nie wymagają od naszych gości żadnego wysiłku, poza sporadyczną korektą kursu długimi kijami. Rolę "napędu" pełni tutaj sama Biebrza, a ściślej mówiąc jej nurt. Płynąc przez dolinę, goście pożywiają się korzystając z zainstalowanej na tratwie, a rozpalenie grilla nie stanowi przeszkody. Tym, którzy lubią umieścić na ruszcie własną zdobycz, polecamy spróbować szczęścia w wędkowaniu. Z kolei amatorów bezkrwawych łowów na zamieszkujące mokradła ptaki zachęcamy do zabierania lornetek.

 

Jeżeli zaś chodzi o noclegi, to nasze spływy tratwą nie zmuszają do szukania pół biwakowych - śpimy po prostu na pokładzie. Spać można zarówno pod dachem, jak i pod gołym niebem - zależnie od chęci i pogody. Zasypianie pod gwiazdami i budzenie przez ptasi koncert pozostawiają po sobie wspomnienia, które na długo zostaną w pamięci.