kajakiBiebrza to rzeka przyciągająca rzesze ludzi nie tylko żądnych podziwiania jej unikalnych przyrodniczych walorów, ale też jest doskonałym miejscem do rekreacji i dobrej zabawy w gronie przyjaciół czy rodziny. My proponujemy połączyć jedno i drugie poprzez spływy kajakowe, które nasze gospodarstwo agroturystyczne z powodzeniem organizuje od wielu lat. Gwarantujemy przy tym nieco zdrowego wysiłku, niezapomniane widoki i po prostu dobrą atmosferę, niezależnie od wielkości czy wieku grupy.

 

Kajaki Biebrza - sprzęt, trasy, noclegi

 

Organizowane przez nas spływy kajakowe potrafimy zawsze dostosować do wielkości grupy, jak i czasu, który może ona poświęcić. Kajaki zapewniamy my - wystarczy ich nawet na duże spływy w grupie 50 osób. Dla urozmaicenia można spróbować sił wiosłując w trzyosobowym canoe, którym również świetnie przemierza się Biebrzę.

 

Nim ruszymy w górę rzeki, pozostaje jeszcze wybór trasy. Dla tych, którzy dopiero pierwszy raz próbują swoich sił, lub po prostu nie mają wiele czasu - możemy zaproponować krótkie, kilkukilometrowe ledwie spływy kajakowe. Zaś dla tych grup, gdzie kajaki to nie pierwszyzna, jesteśmy w stanie zorganizować spływy praktycznie na całej długości Biebrzy (łączny dystans około 170-180 km).

 

Taka eskapada kajakami trwa zwykle 3-4 dni, więc z natury rzeczy noclegi muszą mieć miejsce na ich trasie. Grupy będą je spędzać na polach biwakowych, które znajdują się w dogodnych miejscach wyznaczanych przez Biebrzański Park Narodowy.