Dolina Biebrzy to miejsce w którym nie sposób się nudzić. Gościom Mamuciej Doliny, poza samym wypoczynkiem w nieskażonej cywilizacją okolicy, chcemy zapewnić wiele umilających ich pobyt atrakcji. Jesteśmy przekonani, że w poniższym katalogu każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie i osób towarzyszących, niezależnie od tego czy będą to uczniowie lub podopieczni, rodzina z dziećmi, czy koledzy z firmy na integracyjnym wyjeździe.

Na grzyby i na ryby

 

Wszystko oczywiście dostosowane do wieku i sił uczestników. Na początku zawsze dobrze będzie zapoznać się z samą okolicą, poznać bogactwo jej fauny i flory, niezależnie czy podczas wycieczki pieszej czy rowerowej. Na taką wyprawę warto zabrać koszyk, najlepiej własnoręcznie wypleciony, który w miarę zwiedzania będzie zapełniał się grzybowymi okazami: borowikami, koźlarzami, kurkami czy podgrzybkami. Pokażemy też miejsca, gdzie można zebrać rydze.

 

Biebrza to nie tylko skarby ziemi, ale też i bogactwo ryb pływających pod jej powierzchną. Amatorom wędkowania pokażemy, gdzie najlepiej zarzucić haczyk, a po udanych łowach i powrocie z siatką ryb będzie można je u nas przyrządzić, bo w końcu nic nie smakuje tak jak to, co samemu się udało zdobyć. Przed wyprawą z wędką trzeba jedynie wykupić odpowiednie zezwolenie, ale to można zrobić u nas na miejscu. A tym, którzy zapomnieli zabrać ze sobą wędkarski sprzęt, jesteśmy w stanie użyczyć własny.


Zapewniamy też, że poza wymienionymi poniżej atrakcjami jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły i sugestię naszych gości, aby jak najmilej wspominali czas spędzony w Mamuciej Dolinie.

 

Podkategorie

Paint Ball

Paint-ball

Amatorzy grupowej rywalizacji ze sporą dozą adrenaliny znajdą nad Biebrzą idealne miejsce do spróbowania swoich sił w paintballu. Tutejsze tereny mogą stać się idealnym, naturalnie ukształtowanym poligonem zarówno dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w tym sporcie, jak i już zaawansowanych graczy. Zapewniamy w pełni profesjonalny sprzęt, obsługę oraz bezpieczeństwo podczas zmagań z markerami.

zobacz galerię >

Przygotujemy posiłki

Przygotowujemy-posilki

Dzisiejsza, sztucznie polepszana żywność nijak ma się do tradycyjnych potraw z których słynie Podlasie i tutejsza kuchnia. Przygotujemy prawdziwą ucztę dla podniebienia z samodzielnie wypiekanym przez nas pieczywem oraz zacnymi mięsiwami, ciągle trzymając się doskonalonych przez wieki receptur. Naszym gościom pokażemy i nauczymy jak przyrządzać tradycyjne i zdrowe posiłki.

 

zobacz galerię >

Spływy kajakowe

Splywy-kajakowe

Bogactwo Biebrzy dobrze podziwia się po prostu płynąc po powierzchni rzeki. Naszym gościom proponujemy to robić wiosłując w kajakach czy canoe, które im udostępnimy. Podążając z biegiem rzeki łatwo jest dostrzec walory tutejszej flory i fauny. Można ujrzeć jak majestatycznie po bagnach kroczy łoś, krzątające się tu i ówdzie bobry czy wydry oraz wiele gatunków ptactwa wodnego i błotnego.

 

zobacz galerię >

Kulig

Kulig

Zima jest równie dobrą porą na odwiedzanie bagien jak ciepłe miesiące. Śnieżne czapy pokrywające mokradła skrzą się w słońcu a na białym puchu idealnie widać ślady wszystkich dzikich mieszkańców. Podróż saniami w psim lub konnym zaprzęgu dostarcza niezwykłych wrażeń: powiew chłodnego powietrza na twarzy i niezapomniane widoki, gdy lasy i pola rozświetla światło pochodni, pozostaną na długo we wspomnieniach gości.

zobacz galerię >

Rozpoznamy tropy zwierząt i ptaków

Tropy

Nie było i nie ma udanych łowów bez należytego wyśledzenia zwierzyny. Naszych gości zapraszamy na bezkrwawe polowania, gdzie przekonają się, że tropienie śladów nie jest aż tak trudną sztuką, a wszelkie znaki jakie pozostawiają po sobie zwierzęta więcej mówią na ich temat, niż się w ogólnym mniemaniu wydaje. Pokażemy, jak ślady pomagają określić gatunek, a także płeć czy choćby wiek poszukiwanych przez nas okazów.

zobacz galerię >

Sporządzanie nalewek

nalewka

Tutejsza okolica, jak i całe Podlasie, słynie z wyrobu tradycyjnych nalewek. Tradycyjne, wielowiekowe receptury tworzą niezwykle smaczny i wyborny trunek. Odwiedzającym nasze progi gościom pokażemy techniki ich produkcji i uchylimy rąbka sekretów ich przyrządzania, które zostawili nam w spadku nasi dziadowie. Na miejscu można też takie trunki nabyć, aby już po powrocie cieszyć się ich smakiem w gronie przyjaciół.

zobacz galerię >

Loty balonem i parolotnią

Loty-balonem

Dolina Biebrzy ujawnia pełnię swego dzikiego piękna widziana z góry. Niezależnie, czy siedzimy w majestatycznie sunącym po niebie balonie czy podczas dynamicznego przelotu paralotnią. Podziwianie malowniczo zawijającej swe koryto rzeki i jej rozlewisk, czy też przemierzających mokradła zwierząt w połączeniu z poczuciem niemal absolutnej swobody jest przygodą, której warto zaznać choć raz w życiu.

zobacz galerię >

Wikliniarstwo

wiklina

Po emocjach związanych z licznymi wycieczkami i wyprawami proponujemy chwilę oddechu przy wyplataniu koszy z wikliny. Odwiedzających nasze gospodarstwo agroturystyczne nauczymy zarówno dawnych metod zbierania witek, jak i plecenia. Przedmioty wykonane własnoręcznie będzie można zabrać do domu, a na miejscu można też zakupić gotowe wyroby z wikliny, takie jak kosze czy żyrandole.

zobacz galerię >

Spływy tratwą

spływy-tartwą

Dla tych, którzy chcą podziwiać Biebrzę i jej dolinę bez konieczności wiosłowania mamy alternatywę w postaci tratwy, która niesiona przez nurt sama poprowadzi gości przez rzekę. Miejsca wystarczy na około 10 osób i można bezpiecznie zabrać na nią nawet małe dzieci. Na tratwie można rozpalić grill i beztrosko opalać się podczas nawet kilkudniowych rejsów. Zawsze można też zatrzymać się by połowić ryby lub popływać.

zobacz galerię >